Bitcoin News Today – Nagłówki na 3 września

Bitcoin spadł o ponad 6 procent, gdy indeks walutowy USD odnotował wzrost
Uptick w DXY zaatakował Bitcoin i złoto.
Analitycy ostrzegają przed „krótkotrwałym odbijaniem się“.

Bitcoin News Today – Niewielki wzrost indeksu walutowego dolara amerykańskiego spowodował natychmiastowy trend spadkowy dla Bitcoin Rush. W ciągu zaledwie jednego dnia, najbardziej dominująca waluta cyfrowa świata spadła o ponad 6 procent. Bitcoin stracił około 6 procent swojej wartości i wczoraj spadł do 11 tys. dolarów. Ten ruch jest tak silny, że w DXY wydawało się, że oznacza to kłopoty.

Bitcoin powraca do Regionu o 11,000 dolarów jako wskaźnik walutowy USD Amasses Fresh Strength.
Według danych z CoinMarketCap i Coin360, Bitcoin stracił około 850 dolarów w mniej niż dwadzieścia cztery godziny w dniu 2 września. Posunięcie towarzyszyło ostatniej krótkiej podróży Bitcoin ponad 12k dolarów punkt płotek. Bitcoin nie był w stanie utrzymać zyski ponad ten poziom pomimo kilku prób w tym roku.

W tej chwili, analitycy ostrzegają przed „krótkoterminowym odbijaniem się“. Odbicie od 11.150 dolarów było silnym dniem dla indeksu walutowego dolara amerykańskiego, z którym BTC wykazał silną odwrotną korelację w ostatnich miesiącach. Po spadku do najniższego poziomu od 2018 roku, DXY gwałtownie się odbił. Odbicie DXY wywierało nacisk zarówno na złoto, jak i na Bitcoin. Wartość złota spadła o 0,6 procent w ciągu dnia, osiągając poziom 1.957 dolarów.

 

Short-Term Bounce Is on the Way

Komentując ostatnią akcję cenową, Michael van de Poppe – analityk w Cointelegraph – ostrzegł, że szerszy rynek kryptokurwalutowy czeka na korektę. „I dlatego bierzesz po drodze jakieś zyski. Znaczący spadek na Bitcoin tutaj, nie mógł utrzymać 11.600 dolarów marki“, powiedział do swoich zwolenników na twitterze.

„Może być jeszcze, bardzo dobrze, knotem na południu, ale w sumie spodziewam się krótkotrwałego odbicia. Po drugiej stronie pola.“

Bitcoin rozpoczyna nowy miesiąc z Massive Sell-offs.
Nowa miesięczna świeca Bitcoin spotkała się z wściekłą selloffem. Nowa miesięczna świeca BTC została otwarta 1 września z dużym optymizmem. Miesięczna świeca z sierpnia zamknęła ponad 11.500 dolarów po raz pierwszy od czasu, gdy Bitcoin przetestował swój wszechogarniający haj w 2017 roku. Jednak w najbliższym czasie, po ostrej wyprzedaży na cyfrowym rynku walutowym, inwestorzy są ostrożni.

W ciągu ostatniego dnia cena Bitcoinu spadła o ponad 6 procent, a Ethereum (ETH) stracił ponad 10 procent swojej wartości również. Niektórzy handlowcy oczekują, że cena waluty cyfrowej spadnie do strefy wsparcia 11 tys. dolarów. Jeśli Bitcoin spadnie poniżej 10.500 dolarów, jest szansa, że rozpocznie poważny niedźwiedzi trend.

 

Inwestorzy rozważają $11k i $11.700 jako główne poziomy dla waluty cyfrowej. Jednakże, jeśli BTC pozostaje poniżej $1k przez dłuższy czas, może to wskazywać na niedźwiedzie wycofanie się. Przerwa ponad 11.700$ zwiększyłaby szanse na rajd.